Krawat i koszula - jak dobrać? cz. I

Podczas prezentacji naszych krawatów, klienci często zadają nam pytanie do jakich koszul będą pasowały. Dlatego postanowiliśmy napisać serię krótkich artykułów, w których znajdzie się opis zestawień oraz zdjęcia poszczególnych naszych krawatów z różnymi wzorami i kolorami koszul.

Na pierwszy ogień poszedł jedwabny krawat w czerwony paisley. Jedwab, z którego jest uszyty, jest dość grubo tkany. Tkanina ta przyjmuje różne odcienie w zależności od światła. Klasyczne kolory tego krawata: ciemnogranatowy i czerwony to chyba najczęściej spotykany duet oznaczający elegancję i dobry gust.

                                              

                   

Kolory krawata wyglądają zawsze elegancko na jasnym tle. W takiej konfiguracji ładnie się wybijają, nie zlewają i podkreślają charakter ubioru. Z tego powodu biała koszula jest pierwszą i podstawową, która idealnie pasuje do tego krawata. Tutaj dodatkowo zadziała faktura tkaniny, która pęknie wybiję się na tle białej koszuli. W takim zestawieniu będzie on dodatkiem, który wyróżnia się i przyciąga uwagę.

Drugim rodzajem koszul, do których idealnie pasuje ten jedwabny krawat są białe koszule w ciemnoniebieskie, niebieskie, granatowe, czarne czy zielone paski. Czerwone i różowe paski również świetnie się tutaj sprawdzą. Zarówno koszule w drobne, jak i w szersze paski dobrze komponują się z tym krawatem. Jest to zasługa wielkości wzoru na krawacie, który jest raczej pośredni pomiędzy drobnym a dużym.

   


Kolejnym przykładem koszul, do których pasuje ten jedwabny krawat są koszule gładkie o kolorze innym niż białe. poniżej przedstawiamy zdjęcie koszuli w jasno łososiowym. kolor bardzo ładnie podbija ciemną barwę krawata, który doskonale się wyróżnia i jednocześnie podkreśla koszuli. jest to zestawienie niezbyt często spotykane, jednak eleganckie i ciekawe.

                                            
                                            


Jeżeli chodzi o koszule w jednolite kolory, to do tego ciemnego krawata pasują właściwe wszystkie kolory. Na jasnych koszulach krawat ten będzie się wyróżniał swoją granatową barwą i czerwonym wzorem, a na ciemniejszych koszulach wyeksponowany będzie czerwony wzór.

Mamy nadzieję, że te wskazówki ułatwią Wam dobór krawatów do koloru koszul. Najważniejsze to, żeby Wam się podobało, pasowało do okazji oraz to, co chcemy podkreślić w naszym ubiorze: krawat z ciekawym wzorem, kolor koszuli, a być może wolicie żeby krawat i koszula były w tych samych barwach.

Magdalena